Stmívání - Obsah

26. ledna 2012 v 18:49 | Verinka |  My work
Ahoj, měla jsem do školy úkol, napsat obsah nějaké knížky.. Tak mě napadlo, že bych to mohla hodit i semUsmívající se
Viz. Celý článekIsabella Swanová se stěhuje z Phoenixu, kde bydlela se svou matkou, za otcem do deštivého městečka Forks. Stěhuje se, protože Bellina matka se provdala za basebalového hráče Phila, který bude často cestovat a Bellina matka s ním.
Jediný člověk, kterého Bella ve Forks kromě svého otce zná, je její kamarád z dětství Jacob. Postupně ale ve škole pozná nové kamarády - až na Edwarda Cullena, který ji od sebe z neznámých důvodů stále odhání. Jednoho dne se na školním parkovišti stane nehoda - Auto Bellina kamaráda Tylera se dostane do smyku a Bellu by Tyler málem srazil, nebýt Edwarda, který se ve vteřině objeví vedle Belly a auto zastaví a odstčí vlastní silou. Od té doby se Bella snaží přijít na to, co Edward Cullen vlastně je: Na obědě nejí ani nepije,nebaví se s nikým jiným než se svými dvěma sestrami a bratry a navíc Belle neustále naznačuje, aby se od něj držela, že je nebezpečný. Belle se ale zdá, že je to právě naopak - stále ji k Edwardovi něco táhne.
Jednoho dne si Bella vyrazí se svými kamarády ze školy na pláž La Push, kde potká Jacoba, který jí prozradí historku, ze které vyplývá, že jsou to takzvaní "studení".
Bella ví, že historka je pravdivá, ale nevěří tomu, že by byl Edward zlý - navíc už je do Edwarda zamilovaná a nemůže zpátky. Tak si vyrazí s kamarádkami do Port Angeles, kde si zajde do knihkupectví koupit knihu s dalšími historkami o studených. Cestou z knihkupectví ale ve velkém městě zabloudí a napadne ji parta chlápků. V tu chvíli se ale v uličce objeví Edward a Bellu zachrání. Poté Edward pozve Bellu na večeři, kde jí prozradí, že umí číst myšlenky všem kromě Belly a navíc má pocit, že musí Bellu chránit.
Poté Bellu stále více a více zajímá, kdo, nebo co Edward vlastně je. V knize, kterou si koupila vyčte, že by Edward mohl být upír. Ve škole mu řekne o svém podezření a Edward ji vezme nahoru do hor, aby jí ukázal svou kůži na slunci a prozradí jí, že upír opravdu je.
Prozradí také, že nepatří mezi upíry, kteří pijí lidskou krev, ale je takzvaný "vegetarián", co ovládá svou žízeň a pije jen krev zvířat.
Edward nakonec řekne, že mu Bella taky není lhostejná a od té doby se spolu stále víc sbližují. Bella pozná i Edwardovu rodinu: Carlislea, matku Esmé, sestry Rosalie a Alice a bratry Jaspera a Emmetta.
Jednou vezme Edward Bellu na baseball, který budou hrát s jeho rodinou. Tam ale potkají Nomády (upíři, kteří cestují po světě a pijí lidskou krev). Cullenovi se s nimi dostanou do sporu, kvůli Belle a jeden z Nomádů James, začne Bellu pronásledovat.
Bella musí ihned odjet z Forks, aby ji James nemohl vystopovat. Nakonec James Bellu ale najde a chce ji zabít. Edward Bellu však opět zachrání a Jamese zabije.

©Verinka - Tento článek je má školní práce a mám na něj všechna svá autorská práva!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 miro-smajda-daily miro-smajda-daily | Web | 26. ledna 2012 v 18:53 | Reagovat

Stmívání je super:-)

2 Stanislav Stanislav | 6. května 2012 v 18:58 | Reagovat

Ahoj, pěkné shrnutí knížky, umíš psát :-)

Ale jenom ti chci říct, že není opravdu dobré publikovat na svůj blog tvou práci ze školy. Nejen, že ti ji může někdo zkopírovat a použít ji ve škole, ale může ji najít nějáký kantor, což je myslím mnohem horší. Většina lidí si myslí, že to nikdo nenajde, ale většinou me to naopak. Mně se to stalo, napsal jsem slohovou práci a publikoval jsem to na internetu. Myslel jsem si, že je všechno okay. Za 2 roky mi učitelka napsala e-mail, že žákům (kteří měli podobné téma) předčítala mou slohovou práci jako vzor. A někdo se ozval s tím, že mou práci už někde četl. Učitelce stačilo zadat si pár slov do googlu a našlo jí to tam asi 4 stránky, kde tam byla slohovka úplně do písmene stejná. Jasně - mohl jsem jí dosvědčit, že jedna z těch webovek je má, ale co ty ostatní? To už někdo holt zkopíroval mou práci a vydával to pod svým jménem. Učitelka mi dala za 5 a ještě jsem tenkráte dostal třídní důtku.

Nevím, jestli bys to neměla smazat. Nezdá se ti, že lepší je to tady nemít než pak dostat někdy 5? Někdo to určitě za nějákou dobu zkopíruje na svůj web, to je jasné (takový je holt dnešní svět...). Jenom si nemyslím, že takovéto publikování na internetu není správné. Já bych to teda smazal.

Promiň, jestli tě tento komentář irituje. Jenom píšu to co se stalo mně před pár lety :-)

3 Stanislav Stanislav | 6. května 2012 v 18:59 | Reagovat

[2]: Jenom si nemyslím, že takovéto publikování na internetu je správné.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama